טיפים לעסקים עם סין

אירוח משלחות מסין בישראל: אין חכם כבעל נסיון

אירוח משלחות מסין בישראל: אין חכם כבעל נסיון

חברת טאו עוסקת באירוח משלחות מסין למעלה מ-8 שנים. במהלך השנים למדנו המון, ניסינו, גם טעינו, לפעמים הופתענו, שוב למדנו והשתפרנו.
הצוות שלנו, מתורגמנים ומדריכי טיולים, הם הנציגים שלנו בשטח. אספנו מהם מקבץ טיפים עבור אירוח משלחות מסין בישראל, והרי הוא לפניכם:

איתי פרידיונג, לשעבר נציג משרד התיירות הישראלי בבייג'ינג: ים המלח
המותג הישראלי המוכר ביותר בסין הוא ים המלח. מתוך כלל המצביעים לים המלח כאחד מפלאי העולם, הסינים היו העם שהצביע הכי הרבה, אחרי הישראלים. גם אם מדובר בביקור עסקי עמוס, תמצאו בלו"ז יום פנוי ותארגנו למשלחת טיול לים המלח. מעבר לחשיבות העסקית של המחווה, אתם תראו בעיני הסינים כמי שמעריכים את הגעתם מרחוק, ומודעים לכך שים המלח הוא פלא אמיתי שאין להחמיץ ביקור בו כאשר מגיעים לישראל.

אהד, מדריך טיולים דובר סינית: אוכל
ארוחות הן עוגן חשוב בבניית התכנית. קבעו זמני ארוחות המתאימים לקהל הסיני (12:00-13:00 לצהריים, 18:00-19:00 לערב). מומלץ לאכול לפחות ערב אחד במסעדה סינית. בערבים אחרים, כדאי לבחור מסעדות בהן המנות משותפות לכל הסועדים ומוגשות במרכז השולחן. מסעדה מזרחית איכותית היא פתרון נפלא, אבל תשתדלו לא לאכול שיפודים כל ערב… תתפלאו כמה הסינים רגישים לנושא המזון – ארוחות גרועות או מאוחרות מידי עלולות לגרור אכזבה ועצבנות אצל האורח הסיני.

אורן, מתורגמן מקצועי לסינית: הכנה מוקדמת
הכרת חברי המשלחת והכנה נאותה לקראת המפגש עמם הנם גורמים בעלי חשיבות משמעותית להשגת יעדי הביקור. עשו מאמץ ללמוד מבעוד מועד את שמותיהם ותפקידיהם בחברה, ובמידת האפשר גם אודות הרקע המקצועי והאישי שלהם. התאמת אופי הביקור ותוכנו לחברי המשלחת, פניה אל המשתתפים בשמותיהם והפגנת ידע אודות הרקע המקצועי שלהם ישפרו מאוד את חוויית הביקור ואת יעילותו בבניית שיתוף פעולה בין הצדדים.

מירב, מתורגמנית ומדריכת טיולים דוברת סינית: נימוס
מארחים ישראלים חוששים מפגיעה בכללי הטקס הסינים. הסינים בעצמם לא תמיד מקפידים על כללי הנימוס הכתובים בספרים על עסקים עם סין. בזמן האחרון אני מתרשמת שנציגי משלחות המגיעים מסין מגישים כרטיס ביקור בשתי ידיים רק כדי לא לאכזב את הישראלים שמצפים לכך… אל תחששו, תנהגו בכבוד כלפי האורחים שלכם והתרבות ממנה הגיעו, והביקור יהיה מוצלח.

עוצמה, מתורגמנית לסינית: יחס
למפעלים בישראל מגיעים מעת לעת טכנאים ומהנדסים להתקנה ולתיקון מכונות ייצור שנקנו בסין. דאגה לרווחת אנשי המקצוע הסינים תייעל את עבודתם. אם תראו אכפתיות להרגשה טובה אצלם, הם יתאמצו יותר לספק שירות מקצועי ויעיל, והתקשורת בין הצדדים תשתפר ותביא להצלחת הביקור. זה יכול לבוא לידי ביטוי בהלנתם במלון מכובד, בארגון טיול בארץ עבורם, בהענקת שי או "מעטפה אדומה" ועוד. על אף שהדבר כרוך בהוצאה כספית מצדכם, הנהנים העיקריים הם אתם והמפעל שלכם.

איל בנר, מדריך טיולים בסינית, מתורגמן ומנכ"ל חברת טאו: גואנשי
כאשר אתם מארחים משלחת סינית, אתם צריכים לשאול את עצמכם – מהי מטרת הביקור? בדרך-כלל מדובר בחיזוק הקשר וכמובן בהצלחת העסקים עימם. הצלחת עסקית עם סינים קשורה בקשר הדוק לקשר האישי שלכם איתם. לכן נצלו את הביקור לחיזוק הפן האישי בזמן הביקור – אפשר להזמין אותם לארוחה, להצטרף אליהם לאחד הטיולים, להזמין אותם לארוחת שישי בביתכם ולהפגיש אותם עם המשפחה. ניתן גם לקחת אותם למקום בעל משמעות אישית לכם (לדוגמה: המקום בו גדלתם), לשחק איתם גולף או כל פעילות משותפת שהיא אישית לכם. מספיק אחת ממחוות אלו בשביל לחזק את הקשר האישי ולתרום להצלחת הביקור והעסקים בכלל.

הכי חשוב, למרות כל ההכנות והרצון להצלחת האירוח, אל תשכחו ליהנות מהביקור, ואם אתם מרגישים שאתם זקוקים לעוד הכוונה ועזרה – בשביל זה אנחנו כאן!