טיפים לעסקים עם סין

מספרי המזל בתרבות הסינית ואיך הם קשורים לעסקים שלך עם סין

מספרי המזל בתרבות הסינית ואיך הם קשורים לעסקים שלך עם סין

מספרי המזל בתרבות הסינית טומנים בחובם מסורת ארוכה והם אינם דבר של מה בכך. כשקונים בית חדש, בוחרים מספר טלפון, לוחית רישוי, או חותמים על חוזה, נוהגים הסינים לייחס חשיבות רבה למספרים המיוצגים ודואגים לבחור מספרים שיביאו להם מזל – כאשר בעיקר חשובה הספרה האחרונה.

המנהג מקבל משנה תוקף בכל מה שקשור לעולם העסקים בסין, שם מוקדשת תשומת לב יתרה לשימוש במספרים הנחשבים לברי מזל!

מספרי המזל בתרבות העסקית הסינית

המספר 6 (六 liù)
נהגה בצורה דומה למילה אחרת בעלת משמעות חיובית של זרימה או שטף (流 liú), ולכן נחשב לטוב במיוחד בשימוש בעסקים.

המספר (8 八 bā)
פרט לעובדה שהספרה 8 הינה סימטרית וכשהיא מוטה על צדה היא נראית כמו סמל האינסוף המתמטי, בסינית היא נשמעת דומה לצלילה של המילה שגשוג או הצלחה כלכלית (发 fā). לא בכדי התאריך 8/8/2008 נבחר כתאריך בו תחל האולימפיאדה בבייג'ינג. טקס הפתיחה אף החל בדיוק בשמונה דקות ושמונה שניות לאחר השעה שמונה בערב!

המספר 9 (九 jiǔ)
למרות שרוב מספרי המזל בסין הן זוגיים, 9 נחשב למספר מזל גם כן. בעיקר משום שבעת העתיקה היה מיוחס לקיסר סין. דוגמא מפורסמת היא 9999 – כביכול מספר החדרים בעיר האסורה בבייג'ינג. סיבה נוספת היא הדמיון בהגיה של המספר 9 למילה אריכות ימים (久 jiǔ).

מספרי ביש מזל בעסקים בסין

המספר 4 (四 sì)
elevator-in-china-4הסינים מנסים להימנע ככל הניתן משימוש במספר, הן בעסקים והן בחיים האישיים שלהם, וזאת משום שהוא נשמע בסינית דומה להגיית המילה "מוות" (死 sǐ), וזו כבר אמונה טפלה של ממש.

למשל, ישנן חברות סלולר סיניות שמתוך מדיניות ברורה המספרים שלהם לא יתחילו בספרה 4. כמו כן, ברוב המעליות וחדרי המדרגות לא תצוין הקומה הרביעית, ואם כן אז בדרך כלל מחירי הדירות או המשרדים בקומה זו יהיו זולים משמעותית משאר הקומות, ואף במקרים רבים הם יושכרו למערביים ולא לסינים.

איך ניתן לרתום את מספרי המזל להצלחה בעסקים עם סין?

המודעות למשמעות המיוחדת שהמספרים טומנים בחובם בסין בהחלט יכולה לסייע במגעים עם השותפים והקולגות הסינים שלכם. עצם ההבנה בנושא וה"בקיאות בחומר" עשויה להקנות לכם לא מעט נקודות זכות בהתנהלות השוטפת מולם!

למשל, אם הוזמנתם לחתונה בסין של שותף עסקי או חבר, נהוג לתת מספר שטרות (חדשים ונקיים כמובן) על פי מספרי המזל, כלומר בכפולות של 6,8 או 9. אם יוצא לכם לשכן אורח סיני חשוב בארץ, רצוי מאוד לא לשכן אותו בחדר 4, 44 או כל חדר שמסתיים במספר 4.