טיפים נבחרים

טיסות ישירות לסין – המדריך המלא של טאו

טיסות ישירות לסין – המדריך המלא של טאו

בשנה שעברה החלה חברת היינאן אירליינס בהפעלת טיסות ישירות לסין בקו ת"א-בייג'ינג. הפעלת הקו שברה למעשה את המונופול של חברת אל-על, פתחה את השוק לתחרות ושינתה לחלוטין את כללי המשחק.

ואכן, מאז הפרסום הראשון של מאמר זה חלו שינויים רבים בשוק: טיסות נוספו, שעות המראה ונחיתה השתנו, שחקן חדש המפעיל טיסות ישירות לסין נכנס לשוק (קתאי פסיפיק), וללא ספק גולת הכותרת – הוכרז רשמית על פתיחת קו ישיר בין שנגחאי לת"א בספטמבר 2017.

זוהי הזמדנות מצוינת עבור אנשי העסקים הישראלים הטסים לסין או מארחים משלחות מסין באופן תדיר להתעדכן בשינויים. מאמר חובה עבור כל העוסקים בתחום.

קבלו את המדריך המלא של טאו לטיסות ישירות לסין, מעודכן ליוני 2017:

היינאן אירליינס

צילום: יח"צ היינאן איירליינס ללא זכויות יוצרים

כאמור, היינאן אירליינס היא החברה היחידה מלבד אל-על המפעילה טיסות ישירות לסין (לא כולל הונג-קונג). זוהי חברת התעופה הרביעית בגודלה בסין, והיא מפעילה בשגרה טיסות ליותר מ-80 יעדים בתוך המדינה.

טיסות ולוח זמנים (מתייחס לשעון קיץ בלבד, שעות ההמראה/נחיתה בשעון חורף עשויות להשתנות):

טיסה HU7958 ת"א-בייג'ינג: ממריאה מת"א 4 פעמים בשבוע בימים ראשון, שלישי, רביעי, חמישי בשעה 14:40. נוחתת בבייג'ינג בשעה 5:00 בבוקר

טיסה HU7957 בייג'ינג-ת"א: יוצאת מבייג'ינג ב-1:55 בלילה ונוחתת בנתב"ג בימים ראשון, שלישי, רביעי וחמישי בשעה 7:45 בבוקר

לוח זמנים לטיסות מ/אל שאנגחאי שיחלו לפעול בספטמבר 2017:

ת"א-שנגחאי: הטיסות ימריאו מת"א 3 פעמים בשבוע בימים ראשון, שלישי וחמישי בשעה 13:55, וינחתו בשדה התעופה פודונג בשנגחאי בשעה 5:30 בבוקר

שנגחאי-ת"א: הטיסות יצאו באותם הימים בשעה 1:25 בלילה, נחיתה בנתב"ג בשעה 8:30 בבוקר

מחירים: למעט תקופות חריגות מדובר בהחל מ-750$ לכרטיס הלוך-ושוב לבייג'ינג. ע"פ ההודעה הרשמית של חברת התעופה, עלות הכרטיסים לשנגחאי תהיה דומה ואף מעט זולה יותר (החל מ-670$ בחודשי הפעילות הראשונים).

יתרונות לעומת למתחרים: מדובר בטיסה הישירה הזולה ביותר בקו ישראל-סין. שעות ההמראה והנחיתה נוחות באופן יחסי והמטוסים חדשים ונוחים. בנוסף, החברה מציעה טיסת המשך מבייג'ינג לאחד ממגוון היעדים שלה בסין בעלות מינימלית של עשרות דולרים בודדים, ואף ללא עלות כלל במידה ומדובר בטיסת המשך מיידית לג'ואנגז'ואו או שנז'ן (שימו לב שהטבה אינה תקפה תמיד וכדאי לוודא במעמד ההזמנה). והשוס – אם מתחשק לכם להשתדרג למלחקת עסקים פרימיום, תוכלו להינות מאחד מ-15 מושבי המיטה במטוס.

אל-על

חברת אל-על מפעילה לא פחות מ-9 טיסות טיסות ישירות לסין בשבוע, לשני יעדים: בייג'ינג והונג-קונג.

טיסות ולוח זמנים (מתייחס לשעון קיץ בלבד, שעות ההמראה/נחיתה בשעון חורף עשויות להשתנות):

טיסה LY95 ת"א-בייג'ינג: ממריאה מת"א 3 פעמים בשבוע בימים שני, רביעי ושבת בשעה 22:45. נוחתת בבייג'ינג בשעה 13:30

טיסה LY96 בייג'ינג-ת"א: יוצאת מבייג'ינג ב-22:00 ונוחתת בנתב"ג בימים שני, רביעי ושישי בשעה 4:00 בבוקר

טיסה LY75 ת"א-הונג קונג: ממריאה מת"א 6 פעמים בשבוע (כל הימים פרט לשישי) בשעה 22:00. נוחתת בהונג-קונג בשעה 13:50

טיסה LY76 הונג קונג-ת"א: יוצאת מהונג-קונג בשעה 16:30, נוחתת בנתב"ג בימים ראשון, שני, שלישי, רביעי בשעה 23:20. כמו כן שתי טיסות שבועיות נוספות (LY78) נוחתות בנתב"ג בשעה 3:55 לפנות בוקר בימים ראשון ושישי, זאת לאחר שיצאו מהונג קונג בשעה 21:00.

Credit: Jordan Polevoy www.vexa.com

מחירים: כרטיסי הלוך-ושוב יהיו לרוב יקרים יותר מהיינאן אירליינס. בבדיקה שנערכה על-ידי טאו נמצא פער מחירים לטובת היינאן, לעתים של אחוזים בודדים ולעתים הודגם פער של יותר מ-30%.

יתרונות לעומת המתחרים: זו החברה הישראלית היחידה שמפעילה טיסות ישירות לסין, ודי בעובדה זו בלבד כדי להעניק לה יתרון מול כל חברה זרה באספקטים של כשרות, בטחון, ובאפשרות לזכות בנקודות והטבות בעת שימוש בכרטיסי אשראי מקומיים מסוימים. בנוסף, אל-על מפעילה 6 טיסות ישירות שבועיות להונג-קונג – מדובר ביתרון לטסים להונג-קונג או שנז'ן.

קתאי פסיפיק

החל מאפריל 2017, חברת קתאי פסיפיק ההונג-קונגית מפעילה טיסות ישירות מת"א להונג-קונג. הקו כבר הוגדר כהצלחה מסחררת (גידול של עשרות אחוזים במספר הטסים להונג-קונג והשתלטות על כ-50% מנתח השוק של אל-על), וכרגע מתוכננות 2 טיסות שבועיות בנוסף ל-4 הקיימות.

טיסות ולוח זמנים (מתייחס לשעון קיץ בלבד, שעות ההמראה/נחיתה בשעון חורף עשויות להשתנות):

טיסה CX676 ת"א-הונג קונג: ממריאה מת"א 4 פעמים בשבוע בימים ראשון, שלישי, חמישי ושבת בשעה 13:50. נוחתת בהונג-קונג בשעה 5:10 לפנות בוקר

טיסה CX675 הונג קונג-ת"א: יוצאת מהונג-קונג ב-1:00 בלילה ונוחתת בנתב"ג באותם הימים בשעה 7:40 בבוקר

Photo by Cathay Pacific

מחירים: לרוב יקר יותר מהמתחרה הישירה אל-על. עלות הכרטיס מתחילה בלא פחות מ-900$ ועשויה אף לנשוק ל-2000$ (תלוי בתקופה ובביקוש).

יתרונות לעומת המתחרים: החברה נחשבת בידי רבים לחברת התעופה הטובה בעולם בסנדרטים של נוחות, שירות, בטחון ודיוק. כמו כן, קתאי פסיפיק מפעילה טיסות מהונג-קונג ל-23 יעדים בסין, ולא פחות מ-53 יעדים נוספים ברחבי אסיה רבתי (ואגב גם אוסטרליה וניו זילנד בתמונה). מה שבהחלט מקל על קונקשן בהונג-קונג לקראת היעד הבא בסין או באסיה.

לסיכום, בשנה האחרונה חלו שינויים רבים בשוק של הטיסות הישירות לסין. שחקנים חדשים נכנסו לשוק וכיום לצרכן בהחלט יש יותר אופציות לבחירה מבעבר. היינאן אירליינס, כיאה ל"בחור החדש בשכונה", הציעו באופן טבעי מחירים אטרקטיביים בחודשי הפעילות הראשונים ואף למעלה מכך, שעמדו במבחן הזמן ולא עלו משמעותית גם לאחר תקופת ההרצה. מנגד, אל-על שהייתה שרויה בקשיים אחרים, טרם נקטה בצעדי ההתייעלות המתבקשים על מנת להתאים עצמה למחירים ולשירות של היינאן, ולאחר מכן לאלו של קתאי פסיפיק.

אנו מאמינים שהמילה האחרונה בתחרות העזה על כיסו של הלקוח בתחום טיסות ישירות לסין טרם נאמרה. יש עדיין מקום למפעילים חדשים, יעדים חדשים וכמובן הוזלת מחירים נוספת. כל אלו עשויים לטרוף שוב את הקלפים, בעיקר אם אל-על תתאושש ותיכנס מחדש למשחק.

מבטיחים לעדכן! עד אז – טיסה נעימה!