טיפים נבחרים

טיסות ישירות לסין – המדריך המלא של טאו – מאמר מתעדכן!

טיסות ישירות לסין – המדריך המלא של טאו – מאמר מתעדכן!

ב-2016 החלה חברת היינאן אירליינס בהפעלת טיסות ישירות לסין בקו ת"א-בייג'ינג. הפעלת הקו שברה למעשה את המונופול שהיה לחברת אל-על בתור המפעילה היחידה של קו זה ופתחה את השוק לתחרות.

ואכן, מאז הפרסום הראשון של מאמר זה חלו שינויים רבים בתחום: שעות טיסות ישירות לסין התעדכנו, חברות תעופה נוספות חדרו לשוק, ויעדים חדשים לטיסות ישירות לסין ישירות מוכרזים מדי מספר חודשים. למשל, לא מכבר הוכרז על ביטול הקו לגואנגז'ואו של היינאן אירליינס ופתיחת הקו לשנז'ן במקומו. השינויים התדירים עשויים לבלבל, ובדיוק בגלל זה ריכזנו עבורכם במקום אחד את כל הטיסות הישירות הקיימות לסין במאמר מתעדכן!

זוהי הזמדנות מצוינת עבור אנשי העסקים הישראלים הטסים לסין או מארחים משלחות מסין באופן תדיר להתעדכן בשינויים של טיסות ישירות לסין. מאמר חובה עבור כל העוסקים בתחום.

קבלו את המדריך המלא של טאו לטיסות ישירות לסין למרץ 2019:

טיסות ישירות לסין עם היינאן אירליינס

טיסות ישירות לסין

צילום: יח"צ היינאן איירליינס ללא זכויות יוצרים

היינאן אירליינס הינה חברת התעופה הרביעית בגודלה בסין, והיא מפעילה בשגרה טיסות ליותר מ-80 יעדים בתוך המדינה.

טיסות ולוח זמנים (מתייחס לשעון קיץ בלבד, שעות ההמראה/נחיתה בשעון חורף עשויות להשתנות):

טיסה HU7958 ת"א-בייג'ינג: ממריאה מת"א 4 פעמים בשבוע בימים ראשון, שני, רביעי, שישי בשעה 14:40. נוחתת בבייג'ינג בשעה 5:00 בבוקר.

טיסה HU7957 בייג'ינג-ת"א: יוצאת מבייג'ינג בלילה 4 פעמים בשבוע, ונוחתת בנתב"ג בימים ראשון, שני, רביעי ושישי בשעה 7:45 בבוקר.

 

טיסה HU408 ת"א-שנגחאי: ממריאה מת"א 3 פעמים בשבוע בימים שלישי, חמישי ושבת בשעה 13:55. נוחתת בשדה התעופה פודונג בשנגחאי בשעה 5:30 בבוקר.

טיסה HU407 שנגחאי-ת"א: יוצאת משנגחאי בלילה 3 פעמים בשבוע, ונוחתת בנתב"ג בימים שלישי, חמישי ושבת בשעה 8:30 בבוקר.


טיסה HU744 ת"א-שנז'ן:
תמריא מת"א פעמיים בשבוע בימים ראשון ורביעי בשעה 13:20.

טיסה HU743 שנז'ן-ת"א: תצא משנז'ן בלילה פעמיים בשבוע, ותנחת בנתב"ג בימים ראשון ורביעי בשעה 8:25.

מחירים: למעט תקופות חריגות ובהתאם לביקוש, מדובר בהחל מ-650$ לכרטיס הלוך-ושוב לבייג'ינג ולשנגחאי. ע"פ ההודעה הרשמית של חברת התעופה, עלות הכרטיסים לשנז'ן תהיה דומה ואף מעט זולה יותר בחודשי הפעילות הראשונים.

יתרונות לעומת למתחרים: מדובר בטיסה הישירה הזולה ביותר בקו ישראל-סין. שעות ההמראה והנחיתה נוחות באופן יחסי והמטוסים חדשים ונוחים. בנוסף, החברה מציעה טיסת המשך מבייג'ינג לאחד ממגוון היעדים שלה בסין בעלות מינימלית של עשרות דולרים בודדים, ואף ללא עלות כלל לערים מסוימות. והשוס – אם מתחשק לכם להשתדרג למלחקת עסקים פרימיום, תוכלו להינות מאחד מ-15 מושבי המיטה במטוס.

טיסות ישירות לסין עם אל-על

חברת אל-על מפעילה לא פחות מ-9 טיסות טיסות ישירות לסין בשבוע, לשני יעדים: בייג'ינג והונג-קונג.

טיסות ולוח זמנים (מתייחס לשעון קיץ בלבד, שעות ההמראה/נחיתה בשעון חורף עשויות להשתנות):

טיסה LY95 ת"א-בייג'ינג: ממריאה מת"א 3 פעמים בשבוע בימים שני, רביעי ושבת בשעה 23:20. נוחתת בבייג'ינג בשעה 13:30.

טיסה LY96 בייג'ינג-ת"א: יוצאת מבייג'ינג 3 פעמים בשבוע בשעה 22:00 ונוחתת בנתב"ג בימים שני, רביעי ושישי בשעה 3:20 לפנות בוקר.

 

טיסה LY75 ת"א-הונג קונג: ממריאה מת"א 5 פעמים בשבוע (כל הימים למעט חמישי ושישי) בשעה 22:00. נוחתת בהונג-קונג בשעה 13:50.

טיסה LY76 הונג קונג-ת"א: יוצאת מהונג-קונג בשעה 16:30, נוחתת בנתב"ג בימים ראשון, שני, שלישי, רביעי בשעה 23:15. כמו כן שתי טיסות שבועיות נוספות (LY78) נוחתות בנתב"ג בשעה 3:45 לפנות בוקר בימים ראשון ושישי, זאת לאחר שיצאו מהונג קונג בשעה 21:00.

ליווי משלחות מסין

Credit: Jordan Polevoy www.vexa.com

מחירים: כרטיסי הלוך-ושוב יהיו לרוב יקרים יותר מהיינאן אירליינס. בבדיקה אקראית ניתן למצוא פער מחירים לטובת היינאן, לעתים של אחוזים בודדים ולעתים של יותר מ-30%.

יתרונות לעומת המתחרים: זו החברה הישראלית היחידה שמפעילה טיסות ישירות לסין, ודי בעובדה זו בלבד כדי להעניק לה יתרון מול כל חברה זרה באספקטים של כשרות, בטחון, ובאפשרות לזכות בנקודות והטבות בעת שימוש בכרטיסי אשראי מקומיים מסוימים.

טיסות ישירות לסין עם קתאי פסיפיק

החל מאפריל 2017, חברת קתאי פסיפיק ההונג-קונגית מפעילה טיסות ישירות מת"א להונג-קונג. הקו כבר הוגדר כהצלחה מסחררת (גידול של עשרות אחוזים במספר הטסים להונג-קונג והשתלטות על כ-50% מנתח השוק של אל-על), וכרגע החברה טיסה יומית להונג קונג.

טיסות ולוח זמנים (מתייחס לשעון קיץ בלבד, שעות ההמראה/נחיתה בשעון חורף עשויות להשתנות):

טיסה CX676 ת"א-הונג קונג: ממריאה מת"א 7 פעמים בשבוע על בסיס יומי בשעה 14:40. נוחתת בהונג-קונג בשעה 5:10 לפנות בוקר

טיסה CX675 הונג קונג-ת"א: יוצאת כל יום מהונג-קונג ב-1:10 בלילה ונוחתת בנתב"ג באותם הימים בשעה 7:55 בבוקר

טיסות ישירות לסין קתאי פסיפיק

Photo by Cathay Pacific

מחירים: לרוב יקר יותר מהמתחרה הישירה אל-על. עלות הכרטיס מתחילה בלא פחות מ-900$ ועשויה אף לנשוק ל-2000$ (תלוי בתקופה ובביקוש).

יתרונות לעומת המתחרים: החברה נחשבת בידי רבים לחברת התעופה הטובה בעולם בסנדרטים של נוחות, שירות, בטחון ודיוק. כמו כן, קתאי פסיפיק מפעילה טיסות מהונג-קונג ל-23 יעדים בסין, ולא פחות מ-53 יעדים נוספים ברחבי אסיה רבתי (ואגב גם אוסטרליה וניו זילנד בתמונה). מה שבהחלט מקל על קונקשן בהונג-קונג לקראת היעד הבא בסין או באסיה.

טיסות ישירות לסין עם סצ'ואן אירליינס

בקיץ 2018 החלה חברת סצ'ואן אירליינס, המפעילה בעיקר טיסות פנימיות בסין ומעט טיסות בינלאומיות, להפעיל טיסה שבועית אחת בקו ת"א-צ'נגדו. מאפריל 2019, מתכננת החברה להפעיל טיסה שבועית נוספת אל צ'נגדו בירת מחוז סצ'ואן שבמרכז סין.

טיסות ולוח זמנים (מתייחס לשעון קיץ בלבד, שעות ההמראה/נחיתה בשעון חורף עשויות להשתנות):

טיסה 3U 8562 ת"א-צ'נגדו: תמריא מת"א פעמיים בשבוע, בימים ראשון ורביעי בשעה 14:20. תנחת בצ'נגדו בשעה 5:10 לפנות בוקר.

טיסה 3U 8561 צ'נגדו-ת"א: תצא מצ'נגדו פעמיים בשבוע בלילה, ותנחת בנתב"ג בימים ראשון ורביעי בשעה 7:30.

מחירים: על פי רוב הטיסות זולות באופן מפתיע, תלוי כמובן בתאריכים ובביקוש. מבדיקה מדגמית בתאריכים אקראיים, מחירי הטיסות הלוך ושוב היו החל מ-550$ במחלקת תיירים.

יתרונות לעומת המתחרים: נכון לכתיבת שורות אלו זו החברה היחידה המפעילה טיסות בקו זה. אמנם מדובר ב-2 טיסות שבועיות בלבד, אך די בעובדה זו על מנת לבסס יתרון מכריע לטסים לצ'נגדו המבקשים להימנע מטיסות המשך מיותרות (אם כי לעתים בהמתנות נוחות יחסית, יש לציין).

 

לסיכום, בשנתיים האחרונות חלו שינויים רבים בשוק טיסות ישירות לסין. שחקנים חדשים נכנסו לשוק וכיום לצרכן בהחלט יש יותר אופציות לבחירה מבעבר.

אנו מאמינים שהמילה האחרונה בתחרות העזה על כיסו של הלקוח בתחום טיסות ישירות לסין טרם נאמרה. יש עדיין מקום למפעילים חדשים, יעדים חדשים וכמובן הוזלת מחירים נוספת. כל אלו עשויים לטרוף שוב את הקלפים.

מבטיחים לעדכן אתכם! עד אז – טיסה נעימה!